All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Poland
Poland - 1 Liga
Teams
Dąbrowa Górnicz
Michal Lewicki
Michal
Lewicki
Opponents
Sep 27, 1992 (31 years old)
Polish
1m90 / 6-3
SF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="39396" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Michal Lewicki has faced 168 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Miroslaw Babiarz
Resovia
(POL-2)
1
Pawel Bach
Start Gdynia
(POL-2)
1
Mateusz Bal
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Bartosz Bal
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
1
Sebastian Balcerzak
Resovia
(POL-2)
1
Michal Baran
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
3
Bartlomiej Bartoszewicz
LKS Lodz
(POL-2)
1
Wojciech Barycz
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
2
Artur Bidynski
Pszczolka Start Lublin
(POL-2)
1
Sebastian Biela
Resovia
(POL-2)
2
Lukasz Bodych
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
3
Tomasz Bodzinski
Sudety JG
(POL-2)
1
Lukasz Bonarek
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Piotr Brzozowski
Zubry
(POL-2)
1
Slawomir Buczyniak
Górnik Trans.eu Walbrzych
(POL-2)
1
Artur Busz
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
2
Tomasz Celej
Pszczolka Start Lublin
(POL-2)
1
Robert Cetnar
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Adam Chodkiewicz
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
2
Marcin Chodkiewicz
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
2
Karol Chomka
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Jakub Czech
Sudety JG
(POL-2)
2
Artur Czekanski
Sudety JG
(POL-2)
1
Adrian Czerwonka
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
2
Dominik Czubek
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Karol Debski
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Jakub Djoniak
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
3
Jakub Dluski
LKS Lodz
(POL-2)
1
Zbigniew Dolinski
Resovia
(POL-2)
1
Artur Donigiewicz
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Filip Dylik
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
3
Marceli Dziemba
Katowice
(POL-2)
1
Mateusz Dziemba
Katowice
(POL-2)
1
Marcin Flieger
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
2
Wojciech Fras
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Tomasz Gembus
Katowice
(POL-2)
1
Krzysztof Gorczyca
Resovia
(POL-2)
1
Wiktor Grudzinski
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
3
Artur Grygiel
Sudety JG
(POL-2)
1
Lukasz Grys
Resovia
(POL-2)
1
Lukasz Grzegorzewski
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
3
Lukasz Grzywa
Górnik Trans.eu Walbrzych
(POL-2)
1
Adam Hajduk
Katowice
(POL-2)
1
Przemyslaw Hajnsz
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
1
Lukasz Jagoda
Pszczolka Start Lublin
(POL-2)
1
Krzysztof Jakobczyk
Górnik Trans.eu Walbrzych
(POL-2)
1
Mateusz Jarmakowicz
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
1
Bartlomiej Jozefowicz
Górnik Trans.eu Walbrzych
(POL-2)
1
Lukasz Kaczanowski
Zubry
(POL-2)
1
Jaroslaw Kalinowski
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
2
Dariusz Kalinowski
LKS Lodz
(POL-2)
1
Kryspin Kalski
Start Gdynia
(POL-2)
1
Konrad Kapturski
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Piotr Kardas
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Marcin Kazimierczyk
Zubry
(POL-2)
1
Filip Kenig
LKS Lodz
(POL-2)
1
Wojciech Klimek
Sudety JG
(POL-2)
1
Tomasz Koczwara
Katowice
(POL-2)
1
Jerzy Koszuta
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
3
Maciej Kotwicki
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Pawel Kowalski
Pszczolka Start Lublin
(POL-2)
1
Konrad Koziorowicz
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
1
Krzysztof Krajniewski
Start Gdynia
(POL-2)
1
Aleksander Krauze
Start Gdynia
(POL-2)
1
Rafal Krol
Pszczolka Start Lublin
(POL-2)
1
Grzegorz Kruk
Sudety JG
(POL-2)
1
Bartosz Krupa
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
3
Grzegorz Kukielka
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
2
Rafal Kulikowski
Zubry
(POL-2)
1
Michal Kulyk
Sudety JG
(POL-2)
1
Witold Kurianczyk
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Wojciech Kus
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
2
Lukasz Kwiatkowski
Pszczolka Start Lublin
(POL-2)
1
Karol Leszczynski
Katowice
(POL-2)
1
Krzysztof Lotowski
Zubry
(POL-2)
1
Pawel Machynia
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Maciej Maj
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Grzegorz Malecki
Resovia
(POL-2)
2
Grzegorz Malewski
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Michal Marciniak
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Filip Matczak
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
1
Mariusz Matczak
Górnik Trans.eu Walbrzych
(POL-2)
Sudety JG
(POL-2)
2
Hubert Mazur
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
3
Kamil Michalski
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
1
Tomasz Milewski
Katowice
(POL-2)
1
Pawel Minciel
Sudety JG
(POL-2)
2
Piotr Mis
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
3
Andrzej Misiewicz
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Kacper Mlynarski
Resovia
(POL-2)
2
Andrzej Molenda
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
2
Krzysztof Morawiec
LKS Lodz
(POL-2)
1
Adrian Mroczek-Truskowski
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
1
Aleksander Mrozik
Górnik Trans.eu Walbrzych
(POL-2)
1
Michal Musijowski
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
1
Adam Mysliwiec
Pszczolka Start Lublin
(POL-2)
1
Marcin Nedzi
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Rafal Niesobski
Sudety JG
(POL-2)
3
Michal Nikiel
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Slawomir Nowak
Sudety JG
(POL-2)
1
Grzegorz Ozog
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
1
Lukasz Paul
Start Gdynia
(POL-2)
1
Maciej Piatek
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
1
Damian Pieloch
Górnik Trans.eu Walbrzych
(POL-2)
1
Mariusz Piotrkowski
Katowice
(POL-2)
1
Mateusz Piotrowski
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Tomasz Pisarczyk
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
2
Piotr Pluta
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
1
Emil Podkowinski
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Pawel Polowy
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
3
Sergiusz Prazmo
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Tomasz Prostak
Sudety JG
(POL-2)
Pszczolka Start Lublin
(POL-2)
2
Michal Przybylski
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Lukasz Puscizna
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
1
Michal Rabka
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Maciej Raczynski
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
1
Rafal Rajewicz
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
2
Mariusz Rapucha
Zubry
(POL-2)
1
Bartlomiej Ratajczak
Górnik Trans.eu Walbrzych
(POL-2)
1
Pawel Rynkiewicz
Resovia
(POL-2)
2
Krzysztof Samiec
Sudety JG
(POL-2)
3
Pawel Serwonski
Resovia
(POL-2)
1
Michal Sikora
Pszczolka Start Lublin
(POL-2)
1
Mateusz Skrzypczak
Sudety JG
(POL-2)
1
Piotr Smigielski
Start Gdynia
(POL-2)
1
Arkadiusz Soczewski
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
2
Marcin Sroda
Resovia
(POL-2)
1
Marcin Sterenga
Górnik Trans.eu Walbrzych
(POL-2)
1
Adrian Stochmialek
Górnik Trans.eu Walbrzych
(POL-2)
1
Marcin Stoklosa
PGE Spójnia Stargard
(POL-2)
3
Adrian Stolarz
Zubry
(POL-2)
1
Pawel Strychalski
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Kamil Sulima
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Adrian Sulinski
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Tomasz Swietonski
Start Gdynia
(POL-2)
1
Bartlomiej Szczepaniak
LKS Lodz
(POL-2)
1
Tomasz Szczepinski
Zubry
(POL-2)
1
Michal Szczytynski
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Karol Szpyrka
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
2
Jaromir Szpyrka
Resovia
(POL-2)
2
Marek Szumelda-Krzycki
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Przemyslaw Szymanski
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Sebastian Szymanski
Sudety JG
(POL-2)
1
Igor Trela
Start Gdynia
(POL-2)
1
Piotr Trepka
LKS Lodz
(POL-2)
1
Alan Urbaniak
Sudety JG
(POL-2)
1
Kamil Uriasz
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
2
Daniel Wall
LKS Lodz
(POL-2)
1
Milosz Warecki
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Janavor Weatherspoon
Sudety JG
(POL-2)
1
Pawel Wiekiera
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Krzysztof Winiarski
Resovia
(POL-2)
1
Tomasz Wlodarczyk
Resovia
(POL-2)
1
Kamil Wojciak
Katowice
(POL-2)
1
Rafal Wojcicki
SKK Siedlce
(POL-2)
1
Lukasz Wojcik
Katowice
(POL-2)
1
Mariusz Wojcik
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Tomasz Wojdyla
Sudety JG
(POL-2)
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
3
Michal Wozniak
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1
Tomasz Wrobel
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Marcin Wrobel
Enea Zastal Zielona Góra
(POL-2)
Górnik Trans.eu Walbrzych
(POL-2)
2
Arkadiusz Zabielski
Zubry
(POL-2)
1
Tomasz Zajac
Katowice
(POL-2)
1
Jakub Zalewski
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Michal Zalewski
Zubry
(POL-2)
1
Jakub Zalucki
Start Gdynia
(POL-2)
1
Krzysztof Zarankiewicz
ZB Pruszków
(POL-2)
1
Marcin Zarzeczny
Sudety JG
(POL-2)
1
Krzysztof Zych
Jezioro Tarnobrzeg
(POL-2)
1