All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
Prinemanye
Anatoliy Konev
Anatoliy
Konev
Opponents
Dec 20, 1992 (31 years old)
Belorussian
1m97 / 6-6
PF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="174754" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Anatoliy Konev has faced 122 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Ivan Aladka
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
6
Viktar Ausepian
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
6
Daniil Barysevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
6
Dzmitry Barysionak
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Yauheni Beliankou
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Pavel Bliznets
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Uladzislau Blizniuk
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Vatslav Bugaev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Timofey Bystrov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Dmitriy Chumakov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Kiryl Chumakov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
6
Justin Coleman
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Maksim Dabravolski
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Sergey Dadukin
Grodno-93
(BLR-1)
4
Aleksandr Derjavcev
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Dmitriy Dmitruk
Brest Region
(BLR-1)
3
Timur Dryukov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Egor Dudov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
7
Sergey Fedorchuk
Brest Region
(BLR-1)
3
Viktor Filipenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Kirill Geraschenko
Brest Region
(BLR-1)
1
Nikita Gerasimovich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Egor Gil
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Alexander Harkevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Raman Hests
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Yuriy Ignatiev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Evgeni Ivanov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Aliaksei Kachan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Pavyel Kadol
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Ivan Kalyaev
Grodno-93
(BLR-1)
4
Timofey Karpuk
Brest Region
(BLR-1)
2
Aliaksei Kavaleuski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Aleksandr Kharitonov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
8
Valentin Konovchuk
Brest Region
(BLR-1)
1
Aleksandr Kopacev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
8
Maksim Koratcov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Vyacheslau Korzh
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Ivan Koval
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Aleksey Kovalev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Grigory Kruk
Grodno-93
(BLR-1)
4
Fedor Kryukov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Aleksey Kulikov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Andriy Kulish
Grodno-93
(BLR-1)
4
Yaroslav Kurapov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Dmitry Kuratnik
Grodno-93
(BLR-1)
4
Aleksandr Kurlovich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Dzmitry Kuzmin
Grodno-93
(BLR-1)
4
Vladislav Lagodich
Brest Region
(BLR-1)
2
Maksim Lavrinenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Vitaly Lebedev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Maksim Liutych
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
5
Artsiom Lukyanenka
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
6
Artem Malkov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Jan Marynin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Andrei Mastou
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Nikita Matsal
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Ruslan Matusevich
Brest Region
(BLR-1)
5
Maksym Miroshnychenko
Grodno-93
(BLR-1)
4
Yury Mishukov
Grodno-93
(BLR-1)
4
Pavel Moroz
Brest Region
(BLR-1)
4
Vladislav Moroz
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
6
Sergey Moshko
Brest Region
(BLR-1)
5
Andrei Navoichyk
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Aliaksei Navoichyk
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Valentin Nazarov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Karim Oniogo
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
6
Dmitry Orobeyko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Marsel Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Illia Palanevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Evgeniy Pankratovic
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
4
Denis Pastukhov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Bendzhamin Pavel Dudu
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Ruslan Pischeyko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Artur Pischulenok
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
German Plotnikov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
6
Gleb Pogrebickiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Ilija Popkov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Timofey Porolev
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Egor Potupchik
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Andrey Prikhodko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Nikita Prokopenko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Roman Radkovskiy
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Andrei Rahozenka
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Dmitriy Roslikov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
5
Roman Rubinshteyn
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Evgeniy Rybkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
6
Siarhei Sapegin
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Konstantin Satsuk
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Maksim Sazonov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Ilya Scherba
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Artem Sekushenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Ilya Sharipov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Anton Shchurko
Brest Region
(BLR-1)
6
Ernest Shundryk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Maksim Shustau
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Maksim Simiryazhko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Kiril Sitnik
Grodno-93
(BLR-1)
4
Denis Sivatskiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Evgeni Smyrnov
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Nikita Solgan
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Konstantin Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
4
Dmitriy Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
4
Andrei Stabrouski
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
6
Evgeniy Starostenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Alexander Strauther-Griggsby
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Vadzim Stubeda
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
6
Pavel Suvorov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Sergey Tatur
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
6
Alexander Toru
Brest Region
(BLR-1)
6
Vadzim Tratsiak
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Alex Tsynkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
6
Stainslau Ulyanka
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
6
Anton Vashkevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Tsimafei Viaroukin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
7
Kirill Vinokurov
Brest Region
(BLR-1)
6
Kiril Volodkin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Aleksey Yanchuk
Brest Region
(BLR-1)
5
Aleksandr Yasevich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
5
Konstantin Yatchenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Tsimafei Yeusiyevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Henadziy Zakhar
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
5
Anton Zaretski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4